Lazdijų krašto muziejaus padalinys
Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejus
Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejus
Darbo laikas:
Rugsėjo 1 d. – gegužės 30 d.:
Pirmadieniais–ketvirtadieniais: 9.00–17.00 val.
Penktadieniais: 9.00–15.45 val.
Birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.:
Antradieniais–penktadienis: 9.00–17.00 val.
Šeštadieniais: 9.00–15.45 val
Kontaktinis telefonas:
+370 633 30102
Muziejaus adresas:
Taikos g. 11, Kapčiamiestis
Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejus
Apie muziejų:
Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejus pradėtas kurti 1984 metais Kapčiamiesčio vidurinėje mokykloje. 2006 metais tapo Lazdijų krašto muziejaus padaliniu ir buvo pavadintas Emilijos Pliaterytės vardu. Šiuo metu muziejuje veikia keturios ekspozicijos. Viena iš jų, pati didžiausia, skirta 1831 m. sukilimo karžygei, kapitonei, grafaitei Emilijai Pliaterytei – lietuviškajai Žanai d’Ark, kurios narsa, jos žygdarbiai ir didvyriškumas tapo pavyzdžiu ne tik lietuvių, bet ir lenkų, baltarusių bei kitų tautų žmonėms. Muziejuje sukurta etnografinė ekspozicija, kuri atspindi XX a. pradžios Kapčiamiesčio tradicinę kultūrą, buitį. Čia eksponuojami senoviniai ūkio padargai, namų apyvokos daiktai, baldai. Ekspozicijoje esantis trobos langelis mena XX a. pradžios Lietuvos – Lenkijos pasienyje itin spalvingą ir šiek tiek liūdną pasienio policininko šeimos istoriją. Muziejuje eksponuojama medžiaga, susijusi su kompozitoriaus Česlovo Sasnausko, liaudies dainų atlikėjos Veronikos Povilionienės, pirmosios LTV diktorės Gražinos Bigelytės-Bulavienės ir kitų žymių žmonių gyvenimu bei kūrybine veikla. Atskira ekspozicija įrengta inžinieriui, keliautojui, fotografui, ekspedicijų į Sibiro tremties vietas pradininkui, bendrijos „Lemtis“ įkūrėjui Antanui Sadeckui.
Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejaus
Edukaciniai užsiėmimai
Kvapnūs maišeliai su baltiškais simboliais.
Baltai – Indoeuropiečių tautos ir gentys – lietuviai, latviai, prūsai, jotvingiai, kuršiai, žiemgaliai, sėliai – nuo II tūkstantmečio pr. m. e. pabaigos gyvenusios ar dabar gyvenančios Rytų Europoje prie Baltijos jūros ir kalbėjusios bei kalbančios giminingomis kalbomis ar tarmėmis.
Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai sužinos apie dažniausiai sutinkamus baltų simbolius ir jų reikšmes. Išsirinkę labiausiai patikusį baltišką simbolį, sukurs suvenyrą. Naudodami įvairias grafikos priemones pasigamins vienetinį unikalų maišelį, ant jo nupiešdami išsirinktą baltišką simbolį. Maišelį prikimš kvapniosiomis žolelėmis, užriš pačių rankomis nupintą virvelę ir galės padovanoti artimiems žmonėms įvairių švenčių proga
Trukmė 45 min.
Dalyvių grupė 10-30 žmonių.
Registracija +370 633 30102.