Laisvės kovų muziejuje atidaryta unikali ikonų paroda ,,Jų akys žvelgia į sąžinę“ iš Ukrainos, Radomyšlio pilies kolekcijos.

Lapkričio 9 dieną Laisvės kovų muziejuje atidaryta unikali ikonų paroda ,,Jų akys žvelgia į sąžinę“ iš Ukrainos, Radomyšlio pilies kolekcijos.
Parodoje ,,Jų akys žvelgia į sąžinę“ pristatomi trisdešimt devyni 16-19 amžiaus meno kūriniai, kurie lyg karo pabėgėliai, išvengę sunaikinimo, laimingai pasiekė Lietuvą.
Pirmiausia ši paroda buvo eksponuojama Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniame muziejuje. Šis muziejus dar 2019 m. užmezgė kontaktus su Radomyšlio muziejumi, su kuriuo keisdavosi parodomis. Bendradarbiavimas vyksta ir Ukrainai kovojant prieš žiaurų agresorių – Rusiją. Todėl paroda „Jų akys žvelgia į sąžinę“ yra Ukrainos ir Lietuvos solidarumo santykių išraiška.
Rusijos barbarai ne tik žudo taikius žmones, bet ir niokoja Ukrainos kultūros objektus. Karo metu gimusią idėją nors dalį Ukrainos meno vertybių perkelti į Lietuvą įgyvendino kolekcijos savininkė, muziejaus „Ukrainos dvasia“ įkūrėja Olga Bogomolec ir muziejaus direktorius Jurijus Rudnickis kartu su Anykščių krašto Garbės ambasadoriumi Ukrainoje Virginijumi Strolia.
Visus kviečiame aplankyti unikalią ikonų parodą iš Ukrainos, kuri veiks iki gruodžio 8 dienos!
Nuotrauka Romo Sadausko.