Lazdijų krašto muziejaus padalinys

Etnografinė Prano Dzūko sodyba

Etnografinė Prano Dzūko sodyba

Darbo laikas:

Spalio – balandžio mėnesiais dėl lankymosi muziejuje tartis iš anksto kontaktiniu telefonu

Pirmadieniais–ketvirtadieniais:

9.00–17.00 val. Penktadieniais: 9.00–15.45 val.

Kontaktinis telefonas:

+370 688 00355

Muziejaus adresas:

Delnicos k., Šeštokų sen. Lazdijų r.

Etnografinė Prano Dzūko sodyba

Apie muziejų:

Etnografinė Prano Dzūko sodyba – pats didžiausias Lazdijų krašto muziejaus padalinys, kurį sudaro šeši pastatai: gyvenamasis namas, klėtis (svirnas), kluonas, kalvė ir du ūkiniai pastatai. Vienas ūkinių pastatų pritaikytas sceninei veiklai, todėl prie Etnografinės Prano Dzūko sodybos veikia kaimo mėgėjų teatras „Sodžius“. Erdviuose padalinio pastatuose saugomi didelių matmenų eksponatai: aliejaus spaudimo aparatas, skiedrų gaminimo įrenginys, kuliamoji ir kt.

Sodyba atspindi XX a. pradžios Dzūkijos kaimo buitį. Joje lankytojų laukia senovinių ūkio padargų, baldų, namų apyvokos daiktų ekspozicijos. Delnicos kaime Algirdo Savulio iniciatyva 1972 m. buvo  įkurtas šis muziejus, kuris dabar ir mena ne tik ankstesnių laikų kasdienybę, bet ir dabar jau beveik išnykusį Delnicos kaimą, buvusį tarp Šeštokų ir Birutės gyvenviečių. Nors sodyba etnografiniu požiūriu priklauso Dzūkijos regionui tačiau „rubežius“ visai netoli. Vietiniai gyventojai riba tarp Dzūkijos ir Suvalkijos regionų vadina už dviejų kilometrų į vakarus nuo sodybos esantį geležinkelį. Sodyba yra kiek toliau nuo intensyvaus eismo kelių, tačiau yra lengvai pasiekiama, todėl ji puikiai tinkama edukaciniams užsiėmimams, ekskursijoms, šventėms.

 

Etnografinės Prano Dzūko sodybos

Edukaciniai užsiėmimai

Žilvičio dūdelė.
Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai susipažįsta su piemenėlių gyvenimu, jų darbais. Praktinio užsiėmimo metu lankytojai mokosi pasigaminti piemenėlio dūdelę iš žilvičio. Sužino, iš kokių medžiagų ir su kokiais įrankiais dūdelę galima pasigaminti.

Programa vykdoma balandžio antroje pusėje – birželio viduryje (priklauso nuo meteorologinių sąlygų).

Trukmė 45 min.

Dalyvių grupė 10-30 žmonių.

Registracija +370 688 00355.